Dopasuj swój lej protetyczny
PneumoSilint umożliwia dostosowanie wymiarów leja do wahań objętości pozostałej po amputacji części kończyny.

PneumoSilint to szybkie, łatwe, wygodne i precyzyjne dostosowanie wymiarów leja, bez konieczności zdejmowania ubrań czy protezy. W ściankach leja znajdują się komory, które w każdej chwili można wypełnić powietrzem dzięki niewielkiej pompce. Spowoduje to uzupełnienie objętości wewnętrznej leja, przez co zwiększy się uczucie dopasowania i stabilizacji całej protezy.
Gdy komory zostaną wypełnione zbyt mocno, można szybko wypuścić nadmiar powietrza za pomocą zaworka spustowego.
  • Ergonomiczny system regulacji
    PneumoSilint wyposażony jest w pompkę oraz zaworek spustowy, dzięki którym w szybki i łatwy sposób można zwiększyć lub zmniejszyć wymiar wewnętrzny leja protetycznego.
  • Indywidualne rozmieszczenie komór
    Na podstawie stanu anatomicznego kikuta, technik w pracowni protetycznej określa obszary, w których powinny znaleźć się komory powietrzne. Dzięki temu zostanie osiągnięta maksymalna funkcjonalność i dopasowanie leja.
  • Brak ograniczeń
    Ilość, kształt, rozmiar oraz położenie komór jest dowolne. Mogą się one znaleźć w każdym miejscu na powierzchni leja. Istnieją jednak pewne wskazania, o których można przeczytać w dziale „Dla protetyka”. PneumoSilint może zostać wytworzony dla każdego poziomu i typu amputacji.
  • Zapobieganie rotacji protezy
    Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu komór oraz wypełnieniu ich powietrzem można zyskać znaczne ograniczenie rotacji protezy oraz dodatkową stabilizację, precyzyjną kontrolę i bezpieczeństwo.
  • Uzupełnienie ubytków tkanek
    W przypadku występowania ubytków tkanek czy nieregularnym kikucie, można zastosować w danym rejonie komorę powietrzną. Wypełnienie komory spowoduje uzupełnienie wolnej przestrzeni oraz przyleganie tkanek do wnętrza leja.
  • Przestrzeń do skurczu mięśni
    Powietrze w komorach podlega delikatnej kompresji. Stwarza to możliwą do wypełnienia przestrzeń dla pracujących mięśni, nie ograniczając im możliwości napięcia z zachowaniem prawidłowego ukrwienia oraz nieustannego przylegania tkanek do wnętrza leja.
Zapobieganie rotacji protezy
Przestrzeń do skurczu mięśni
Uzupełnienie ubytków kikuta
Indywidualne rozmieszczenie komór
Ergonomiczny system regulacji
Brak ograniczeń
Jesteś zainteresowany naszym produktem? Chciałbyś dowiedzieć się więcej?
Zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń:
Celem projektu jest opracowanie leja protetycznego z pneumatycznym systemem adaptacji do zmian objętości kikuta i powłoką zmniejszającą tarcie.
Wartość projektu: 642.000,00 zł, dofinansowanie projektu z UE: 513.600,00 zł.