Absolwent kierunku inżynieria biomedyczne na Politechnice Lubelskiej. Swoją karierę zawodową rozwijałem od samego początku, aby pracować nad innowacyjnymi wyrobami medycznymi -doświadczenie zawodowe zdobywałem w takich firmach jak Balton Sp. z o. o. oraz 45Stages Sp. z o. o. Aby wziąć aktywny udział w rozwoju branży medycznej postanowiłem zainicjować powstanie firmy NK TECH. Firma powstała wspólnie z Politechniką Lubelską i naukowcami z tej uczelni. Pierwszym celem, jaki zamierzam osiągnąć przy pomocy firmy NK TECH, jest poprawa jakości życia osób po amputacji kończyny korzystających z protezy. Pracę rozpoczęliśmy od pierwszego i moim zdaniem najważniejszego elementu protezy, czyli leja protetycznego.
Profesor nadzwyczajny, Kierownik Katedry Technologii i Przetwórstwa Tworzyw Polimerowych Politechniki Lubelskiej. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie projektowania i wytwarzania nowych wyrobów z materiałów polimerowych, a także złożonych procesów technologicznych. Zainteresowania naukowe obejmują prace teoretyczne i eksperymentalne nad nowymi materiałami i kompozycjami polimerowymi z materiałów pierwotnych i wtórnych, natryskiwanie emulsji na powierzchnię wyrobów z tworzyw sztucznych, testowanie kabli i rur optyczno-telekomunikacyjnych, produkcję nowych innowacyjnych wyrobów osiowo-symetrycznych oraz konstrukcję innowacyjnych urządzenia badawczo-pomiarowe dla wybranych wielkości fizycznych.
Protetyk narządu ruchu. Posiadam wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu i dopasowywaniu indywidualnego zaopatrzenia protetycznego, ortopedycznego oraz różnego typu lejów protetycznych na wszystkich poziomach amputacji kończyn. Specjalista w zakresie doboru zaopatrzenia protetycznego po amputacji kończyny dolnej i górnej. W trakcie pracy poznałem pełną gamę materiałów i technik stosowanych do produkcji lejów protetycznych. Pracowałem w pracowniach protetycznych zarówno w działach produkcyjnych, jak i w bezpośrednim kontakcie z pacjentem, co przełożyło się na znajomość problemów życia codziennego i potrzeb osób po amputacji. Moim głównym celem jest pomoc osobom po utracie kończyn i zapewnienie im wyższego standardu życia. Aby osiągnąć ten cel, wykorzystuję najnowsze osiągnięcia w zakresie materiałów i technologii stosowanych do produkcji lejów protetycznych oraz rozwijam własne pomysły i metody.