Silint jest wyrobem medycznym wykonywanym na zamówienie dla osoby po amputacji kończyny. Jest to wewnętrzny, miękki lej protetyczny, przeznaczony do zastosowania w połączeniu z zewnętrznym lejem twardym.
Obydwa połączone leje stanowią element łączący ciało z resztą protezy kończyny. Lej Silint jest wytwarzany na indywidualne zamówienie, dzięki czemu jest dopasowany do pozostałej po amputacji części kończyny i może być użytkowany w protezie tylko przez jednego pacjenta, dla którego został wytworzony.

Silint wykonany jest z najwyższej jakości silikonu medycznego i nadaje się do całodobowego, bezpośredniego, komfortowego i bezpiecznego kontaktu ze skórą pacjenta. Silint znajduje zastosowanie w protezach u pacjentów w każdym wieku, zarówno u kobiet jak i mężczyzn oraz na wszystkich poziomach i typach amputacji kończyn.
  • Silikon medyczny wykorzystywany do produkcji leja Silint jest najwyższej jakości i jest całkowicie obojętny dla komórek ciała w bezpośrednim kontakcie. Został pozytywnie przebadany pod względem cytotoksyczności, uczulania oraz drażnienia skóry.
  • Delikatna i miękka powierzchnia wewnętrzna zapobiega obtarciom i zwiększa wygodę podczas użytkowania protezy.
  • Powierzchnia wewnętrzna zapewnia niezawodne i trwałe przyleganie do kikuta kończyny. Pozwala to na pełną kontrolę i bezpiecznie przenoszenie ruchów na protezę.
  • Lej Silint jest całkowicie wodoodporny. Bezpośredni kontakt z wodą słoną lub słodką nie ma żadnego wpływu na jego właściwości fizyko-chemiczne. Lej Silint nadaje się do wykorzystania w protezach kąpielowych, wodoodpornych oraz do uprawiania sportów wodnych.
  • Silikon, z którego wykonany jest Silint nie absorbuje zapachów i nie odbarwia się. W łatwy sposób można go odłączyć od leja zewnętrznego i dokładnie umyć lub wyparzyć wrzącą wodą. Silint zachowa swoje wszystkie właściwości.
  • Silikon ten charakteryzuje się również bardzo wysoką wytrzymałością na rozciąganie i ścieranie. Lej wytrzyma intensywne użytkowanie przez aktywne osoby.
  • Elastyczna silikonowa krawędź leja idealnie dopasowuje się do ciała w trakcie ruchów, pozwalając na maksymalną swobodę w każdych warunkach i temperaturze otoczenia.
  • Silikon wykorzystywany do produkcji leja Silint zachowuje swoje właściwości fizyczne w temperaturze do -50°C. Tak niska temperatura nie występuje w środowisku naturalnym, więc zamarznięcie leja i utrata jego właściwości podczas normalnego użytkowania jest niemożliwa. W trakcie silnych, zimowych mrozów lej zachowa swoje właściwości.
  • Silikon wykorzystywany do produkcji leja Silint zachowuje swoje właściwości fizyczne w temperaturze do 200°C. Tak wysoka temperatura nie występuje w środowisku naturalnym, więc stopienie leja i utrata jego właściwości podczas normalnego użytkowania jest niemożliwa. W trakcie silnych, letnich upałów lej zachowa swoje właściwości.
Swoboda ruchów
Potwierdzona biozgodność
Miękkie krawędzie
Niezawodna przyczepność
Łatwe utrzymanie higieny
Duża wytrzymałość
Jesteś zainteresowany naszym produktem? Chciałbyś dowiedzieć się więcej?
Zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń:
Celem projektu jest opracowanie leja protetycznego z pneumatycznym systemem adaptacji do zmian objętości kikuta i powłoką zmniejszającą tarcie.
Wartość projektu: 642.000,00 zł, dofinansowanie projektu z UE: 513.600,00 zł.